24h Performance/ Výklad karet ve výkladu

14.6. 2020, Galerie Ferdinanda Baumanna, screenshot Aneta Jaurisová

Výklad karet ve výkladu bývalého bazénu. Fast food style.

 

Tisková zpráva:

24h Performance je unikátní experimentální forma. Jedná se o hybridní mix mezi skupinovou performancí, reálným životem ve městě, výstavou, hudební produkcí, demonstrací, festivalem, survival zkušeností, dočasnou autonomní zónou, natáčením filmu, climaxem a poesií.

Rámec projektu: 24h nonstop performance. Začínáme v neděli 14. 6. ve 12 hodin ve Štěpánské pasáži vedle Galerie Ferdinanda Baumanna, v klubu Swim a přilehlém okolí Václavského náměstí. Spánek je součástí akce. Končíme v pondělí 15. 6. ve 12 hodin.

Performance jako médium má potenciál vytvářet nové vztahové struktury mezi lidmi, prostředími (Hakim Bay), či mezidruhové vztahy (Donna Haraway).

Cílem projektu je zkoumání fenoménu skupinové performance jako určitého autonomního organizmu, skupinové identity, kolektivního těla. Vytváříme dočasnou autonomní zónu, která existuje zároveň konkrétně i virtuálně a jejíž tvar se neustále proměňuje. Dotýkáme se bezčasí, kde ve stejnou chvíli probíhají různorodé procesy. Pracujeme s chaosem, který umožňuje nečekaná spojení. Vystoupí přední čeští i zahraniční performeři a performerky, dále jsou přizváni tanečníci a tanečnice, aby zastupovali intuici a čistou fyzickou improvizaci.

Podtématem našeho experimentu je pohyb ve městě. Umění se zde volně prolíná s městským životem.

24h Performance je volné pokračování 7. ročníku tradičního Festivalu Performance pořádaného Galerií Ferdinanda Baumanna. Zároveň navazujeme na předešlé projekty Theatrum Mundi a Tension.

 

Autorka: Darina Alster

Performují: David Helán, Lenka Klodová, Tomáš Ruller, Kateřina Olivová, Jana Orlová, Miloš Šejn, Mariana Kuželová, Hana Magdoňová, Sonya The Moon, František Kowolowský, Jan Škrob, Martin Zet, Katarína Kadijevič, skupina In Saček Veritas, Tomáš Ruller a ateliér Performance FaVU, Šárka Říhová, Barbora Makalová, Jakub Kolpek, Jolana Šturmová, Zuzana Pipková, Tereza Holubová, Magdalena Junková, Šimon Klus, Anna Kroupová, Roza Pogosian, Gaby Bila, Jáchym Říčánek, Vell Sv, Viktor Fuček, Aneta Jaurisová, NEWkus aka Sára Wollasch a Barbora Smékalová, Antonín Brinda Martina Dobiášová a další.

Hudba: Zeynab Gueye, Polina Revunenko, Mikuláš Mrva, Ursula Sereghy

Technická spolupráce: Michal Kindernay a Pavel Havrda

Spací socha: René Vidourková

 

Situace ve Štěpánské pasáži, V klubu Swim i na Václavském náměst budou non stop snímat kamery a streamovat online. Stream bude možné sledovat přímo v klubu Swim nebo na webu galerie Ferdinanda Baumanna. Jednotlivé prvky skupinové performance tak budou zároveň prezentovány jako videoinstalace v průběhu akce, a to díky aplikaci, kterou vyvíjejí Michal Kindernay a Pavel Havrda. Obsah instalace bude spoluvytvářen performery/performerkami, diváky/divačkami i prostorem města.

https://fbgallery.cz/7th-festival-performance